Mutfak fayans modelleri 2017

Mutfak fayans modelleri
Paylaş
 

Kendi yemeğini yapabilen ya da yapmaya çalışan herkesin günde en az 2 saati mutfakta geçiyor.  Durum böyle olunca mutfak fayansları modelleri dekorasyonu güzel olan bir mutfakta vakit geçirmeyi kim istemez? Mutfakta gerek sağlığa uygunluk açısından gerekse dekoratif amaçla genelde fayans döşeme tercih edilir. Fayans, Fransızca kökenli bir kelimedir. İçerisinde kil, kalker gibi maddelerin belirli bir orana göre karıştırılmış olup, alacağı şeklin kalıbına göre şekillendirilir. Özel fırınlarda 900°C’ yi aşan bir sıcaklıkta pişirildikten sonra sırlama denilen işlemden geçer ve akabinde 1100°C’ de tekrar pişirilir, böylece bir yüzeyinin sırlı yani pütürsüz diğer yüzeyinin pütürlü olması sağlanır.

desenli mutfak fayans modelleri

desenli mutfak fayans modelleri

Eskiden tek renk seçeneği olarak beyaz renkten oluşan ve standart boyutlardaki mutfak fayansların yerini şimdilerde ise daha küçük, farklı boyutlarda ve rengârenk olanları aldı. Bu aralar en çok ilgi gören fayanslar ise desenli olanlardır. Her tarza ve keseye uygun, farklı ve ekonomik ürün yelpazesi ile mutfağınıza enerji katmanıza yardımcı olmaktadır. Çini desenli, patchwork desenli, mozaik desenli envai çeşitleriyle ve farklı renk seçenekleriyle de 2017’de mutfakların vazgeçilmezi olacak gibi duruyor.

mutfak fayans tezgah üstü

mutfak fayans tezgah üstü

Mutfak fayans modellerinde bir diğer dikkat etmemiz gereken desenler. Mutfak mobilyalarımıza aykırı desenler seçtiğimizde mutlaka ki mutfağımız çok karmaşık gözükecektir. Mutfak fayans modelleri 2017 modasında her ne kadar patchwok desenli fayanslar moda olduysa da biz yine sadelikten yana olup çini desenli fayansları sizlere öneriyoruz.

ahşap görünümlü mutfak fayans modelleri

ahşap görünümlü mutfak fayans modelleri

Mutfakta en çok giriş, tezgâh arkası kısımda kullanılan bu modeller, mutfağa renk katarken kullanıcılar tarafından zemin ve duvarlarda kullanılması renk curcunası yaratacağı yargısı oluşturuyor. Elbette bu, açık uçlu bir detay olup zevkler ve renkler tartışılmaz diyerek yazımızı sonlandırıyoruz.

Mutfak Fayans Modelleri 2017

Evdekorasyonmodasi.com

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
Doğtaş Koltuk Takımı