En güzel villa dekorasyon Örnekleri

Country villa dekorasyonu 1
Paylaş
 

Lüks yaşam alanları içinde en fazla tercih edilen ev türü villadır. Villalar büyük yaşam alanları olduğu için dekorasyonunu yapmak biraz zor gibi görünsede oldukça keyiflidir. Bu yazımızda en güzel villa dekorasyon örnekleri ve fikirlerinden bahsedeceğiz.

Villa dekorasyonu yaparken bahçe kısmı ve iç kısmın uyumlu olmasına dikkat edin, hatta üst kat ve alt kat uyumu gibi detaylar önemlidir. Hepsinin bir bütün olduğunu unutmadan tasarlamanız gerekir. Lüks ev dekorasyonunu en kolay villa için uygulayabilirsiniz. Öncelikle istediğiniz tarza karar vermelisiniz. Oldukça gösterişli, ağır mobilyaların olduğu klasik bir villa dekorasyonu mu istiyorsunuz? Yoksa sade ve şık görünümlü modern villa mı? Son zamanların trendi olan country villa dekorasyonu ise, evinizde ingiliz bağ evlerini hissettirecek ve hayran bırakacak bir tarz.

Country Villa Dekorasyon Fikirleri

Eski İngiliz bağ evlerinden esinlenerek son yıllarda dekorasyon ve mobilyada oldukça trend olan country villa dekorasyonunda da sık sık tercih edilir hale geldi. Resimdeki villada şöminein çevresinde taş duvar tasarımıyla sıcak bir ortam haline getirilmiştir. Kapı, merdiven ve barda ahşap ön planda tutulmuş, farklı aydınlatma modelleriyle farklı ama çekici bir alan haline gelmiştir. Sade bir koltuk takımı ve ortada modern orta sehpa ile kombinenen villada tablo ve aksesuarlar ile tamamlanmıştır.

Modern Villa Dekorasyon Örnekleri

Şık ve sadeliğin ön planda olduğu modern tarz ise geçmişten günümüze vazgeçilmeyen dekorasyon tarzlarından. Modern dekorasyonda sadelik ön planda olduğundan genelde beyaz renk tercih edilir. Resimdeki modern villa dekorasyonunda ise beyaz renk ile ahşap bir arada tercih edilmiş. Üst tarafda cam korkuluk tercih edildiği villada modern mobilyalar tercih edilmiş. Gereksiz eşyalar kullanmaktan kaçınılmış ve modern aksesuarlarla süslenen modern villa oldukça kullanışlı.

Klasik Villa Dekorasyonu

Lüks ve gösterişi sevenlerin ağır, ihtişamlı görüntüsü ile tercih ettikleri klasik dekorasyon tarzı villa dekorasyonuna çok yakışıyor. Ağır gösterişli mobilyalar ve aksesuarların kullanıldığı klasik tarzda krallara layık villa dekorasyon örnekleri bulunuyor. Resimdeki klasik villa dekorasyonunda gösterişli klasik koltuk takımları tercih edilmiş. Gösterişli bir avize modeli tercih edildiği villada duvarda ablik ve tablolalara yer verilmiştir. Fon perde tasarımı ve aksesuarlar ile ortaya lüks villa dekorasyonu çıkmıştır.

Villa Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bahçe dekorasyonu en az ev dekorasyonu kadar önemlidir. Bir yapı markette ve mobilya firmasında oldukça konforlu ve şık bahçe mobilyaları bulunuyor. Resimdeki villa bahçesinin dekorasyonuda oldukça huzur veren ve şık bir tasarım. Bahçe koltuk modelleriyle şık bir görünüm ortaya çıkmış. Üzeri kapalı olan bu alan aydınlatma tasarımlarıyla tamamlanmış. Bahçede bulunan havuzun çevresinde ise şezlonglar bulunuyor.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
Doğtaş Koltuk Takımı