Dar banyo dekorasyonu fikirleri

dar banyo dekorasyon örnekleri
Paylaş
 

Dar banyo dekorasyonu fikirleri ile daha rahat kullanılabilen banyo dizaynı yapabilirsiniz. Banyolar, apartman dairelerinde genellikle dar yapıya sahip olurlar. Dar banyoları kullanışlı hale getirmekte sizin elinizdedir.

Dar Banyolar için Önemli Fikirler

 

Dar banyolarda öncelikle duş bölümünden söz etmek istiyoruz. Dar bir banyonuz varsa, kesinlikle küvet tercih etmemelisiniz. Küvetler büyük boyutlarda olduğu için dar banyolarda kullanışsız bir atmosfer yaratırlar. Büyük yer kaplayan küvet yerine, maksimum 90×90 ölçülerinde duşakabin tercih edebilirsiniz. Duşakabini tekneli ya da teknesiz kullanabilirsiniz.

 

Lavabo seçimi de dar banyolar için büyük öneme sahiptir. Dar bir banyonuz varsa, büyük tezgahlı bir lavabo yaptırmayın. Daha küçük ve zarif bir lavabo dolabı tercih edebilirsiniz. Dar banyonuzun duvarlarına raflarla dekoratif ve kullanışlı bir dizayn yaratabilirsiniz.

 

Dar banyolarda renk seçimi de büyük önem gerektirir. Dar bir banyonuz varsa koyu renklerden kesinlikle uzak durmalısınız. Koyu renkler daha kasvetli bir atmosfer yaratarak, banyonuzu olduğundan daha dar ve sıkıcı gösterir. Dar bir banyonuz varsa, beyaz, krem türünde açık renkler tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Dar banyolarda büyük aynalar kullanmanızı öneriyoruz. Ayna kullanımı çok kolay değildir. Temizliği ile büyük zaman alır ancak, görüntüsüyle de çok şık bir alan yaratır. Dar banyoyu daha büyük göstermek için büyük aynalar tercih edebilirsiniz.

 

Dar banyonuzda, kova vb. eşyaları etrafta bırakmamanız gerekmektedir. Bu tür eşyalarınız için başka bir depolama alanı yaratın.

Dar banyo dekorasyon örnekleriEvdekorasyonmodasi.com

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] Dar banyo dekorasyonu püf noktalarına baktığınızda mobilya seçiminin oldukça büyük bir önemi olduğunu görebilirsiniz. Seçtiğiniz banyo dolabı modelinin küçük banyo dekorasyonunda olabildiğince büyük bir önemi vardır. […]

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
Doğtaş Koltuk Takımı