Balkon dekorasyonu nasıl yapılır ?

dar balkon masa takımları
Paylaş
 

Balkonlar hayatımızda büyük yer kaplarlar. Kışın olmasa da yazın bir çok ailenin serinlemek ve rahat bir ortamda durmak için aileler genellikle balkon dekorasyonlarını iyileştirmek isterler. Balkonlarda dekorasyon açısından belirli kurallar vardır. Öncelikle cam balkonlara yapılacak dekorasyonlar hariç hiç bir zaman koyu ya da kapalı renkler kullanılmaz. Açık renkler her zaman huzuru, rahatlığı ve neşeyi anımsattığı için bir çok mağazada da görebileceğiniz gibi balkon mobilyaları açık renklerde satılır.

Balkon dekorasyonlarında renklerin önemi olduğu kadar mobilyaların da oldukça önemi vardır. Burada da devreye alan faktörü giriyor. Balkonlarda alan oldukça önemli bir etken. Alanınıza göre mobilyaları seçebileceğiniz gibi balkonu daraltmanın da dekorasyon açısından hiç bir faydası yoktur. Az eşya öz eşya prensibini ele alarak düşünürsek alanı düşünerek dekorasyon yapmak şart. Tabii çok geniş bir alan olduğunda da az eşya çok ön plana çıkmayacağı için eşyaları abartmadan seçmek gerekiyor.

Balkon dekorasyonunda mobilyaların kalitesi de oldukça önemli. Yaz günlerinde ağır güneşe maruz kalan mobilyaların döşemeleri solabilir ya da kışın balkonunuza yağmur geldiğinde mobilyalarınız şişebilir. Bu yüzden alacağınız mobilyaları iyi seçmelisiniz.

Bir diğer nokta olarak mobilyaları koyacağınız konum da oldukça önemli. Konum olarak mutlaka manzaraya karşı bir yer seçmelisiniz. Balkonunuzun oturma yerlerini manzaraya kapatırsanız balkonunuzun hiç bir önemi kalmaz. Mecbur dahi olsanız hiç bir şekilde bakışı kapatmamalısınız.

Balkon dekorasyonu markalarına gelirsek bu konuda öne çıkan bir kaç adet marka var. Bunlardan ilk akla gelecek marka İkea’dır. İkea balkon mobilyaları hem fiyat olarak hem de uygunluk açısından oldukça iyidir. Şıklığıyla da ön planda olan İkea yazın en çok ürün satışını balkon mobilyaları ve aksesuarları üzerinden yapmaktadır. Bir diğer önemli mağaza olan Koçtaş ta kalite yönünden ağır basmaktadır. Fiyat olarak bazı modelleri biraz aşırıya kaçsa da Koçtaş mağazası kalitesiyle her sene olduğu gibi bu senede balkon dekorasyonunda belirleyici rol oynamaktadır.

Evdekorasyonmodasi.com \ 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun
Doğtaş Koltuk Takımı